Viennalife Sigorta

Viennalife

 

 

Faaliyetine Ankara Emeklilik ve Hayat Şirketi’nin Aegon Grup tarafından satın alınmasının ardından 2008 yılında başlayan şirketimiz; benzersiz ürünleri ve yenilikçi yaklaşımıyla sektörde birçok ilki hayata geçirmiştir. Yenilikçi ürünleriyle sektöre adım attığı 2009 yılının sonunda binde 4.7 olan pazar payını, 2022 Haziran sonu itibarıyla yüzde 10.92 seviyesine çıkararak sektörde en hızlı büyüyen hayat sigortası şirketi olma başarısını yakalamıştır.

Şirketimiz, merkezi Viyana'da bulunan 200 yıllık geçmişi ve 30 ülkede 50 sigorta şirketi, 25.000’den fazla çalışanı ile Orta ve Doğu Avrupa'nın lider sigorta grubu “VIENNA INSURANCE GROUP” ailesine Nisan 2022 yılında katılmıştır.

İsim değişikliğini Ekim 2022 tarihinde tamamlayarak Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş. adını alan şirketimiz;  temel aldığı ilkelerden hareketle, insana, teknolojiye, akıllı iş süreçlerine ve etkin dağıtım kanallarına yaptığı yatırımlardan aldığı güç ile daha büyük başarılara imza atma heyecanını taşımaktadır.

Bini aşkın finansal danışman/uzmandan oluşan doğrudan satış ekibi, altı yüzü aşkın geniş acente ağı, iş birliği yaptığı altı banka ve en son teknolojik çözümlerle desteklenen satış platformları ile insanların yaşam döngülerinde ihtiyaç duydukları finansal çözümleri sunan Viennalife, sektöre yeni bir soluk ve anlayış getirmektedir.

Çalışma hayatının her alanında önce insan ilkesi ile hareket eden Viennalife, çalışma arkadaşlarının, iş ortaklarının ve müşterilerinin karşılaştıkları zorluklarda onların hayatlarını kolaylaştıracak, poliçelerin devamlılığını sağlayacak birçok yenilik ve esneklik getirmiştir. Viennalife bu çabalarıyla, prim üretimi ve kârlılığın yanı sıra, müşteri tavsiye skoru ve iş ortakları ile çalışan memnuniyet skorlarını da yükseltmeyi başarmıştır.

Önemseyen, koruyan, destekleyen, güç veren yapısıyla Viennalife, hayatı huzurla kucaklamanıza yardımcı olur.

Vienna Insurance Grup

 

 

Vienna Insurance Group (VIG), kuruluşu 1824’e uzanan ve bugün Wiener Städtische Austria’yı oluşturan üç sigorta grubunun en eskisine dayanmaktadır. Başlangıçta yangın sigortası odağıyla ortaya çıkan 3 büyük sigorta şirketi, zaman içinde Avrupa’nın endüstriyelleşme etkisiyle kataloğunu modern döneme kadar genişletmiştir. Grup, yerel bir sigorta şirketi olarak başlayıp, günümüzde Orta ve Doğu Avrupa’nın (CEE) uluslararası en büyük sigorta şirketlerinden birine evrilmiştir.

Vienna Insurance Grup; 25.000’den fazla çalışanı ve 30 ülkede, 50 şirketi ile Orta ve Doğu Avrupa’da (CEE) sigorta endüstrisinde lider konumdadır. Avusturya merkezli Grup, risk ve tehlikelere karşı finansal destek sağlama konusunda kararlı ve uzman olup, 22 milyondan fazla müşterisine sağlam ve güvenli bir temel oluşturmaktadır.

Müşterilerinin her zaman ilk tercihi olmayı vizyon edinen Grup, risk koruma alanında yeterliği temsil etmekte ve deneyimini, bilgi becerisini ve çeşitliliğini kullanarak müşterilerine bir adım daha yaklaşıp, önemli olanı korumayı kendine görev bilmektedir. Vienna Insurance Group, paydaşlarının da kendilerini güvenilir bir ortak olarak görmesi ile Orta ve Doğu Avrupa’da lider sigorta grubu olarak yerini sağlamlaştırmaktadır.

Ünlü derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’dan A+ not alarak kredi notunu istikrarla koruyan Vienna Insurance Group, başarısını her bir bireysel markanın gücünden ve yerel ustalığından almaktadır.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ